21
Sh, T
2795 New Articles

Pas thirrjes së Bashës, të rinjtë e PD-së nisin reagimet e dhunshme (video)

POLITIKE
TIPOGRAFIA

Të rinjtë demokratë kanë prishur një aktivitet të qeverisë ditën e sotme me një ndërhyrje të pazakontë.

Ngjarja, mëson “BalkanWeb” ka ndodhur sot në mesditë, ndërsa Ministrja e Inovacionit dhe Administratës Publike Milena Harito dhe Edvin Kukunja, këshilltar i Ministres së Arsimit Lindita Nikolla po flisnin me maturantët në sallën e teatrit Eksperintal në Tiranë për reformën në arsimin e Lartë.

Një vajzë e re ka hyrë një baner papritur në sallë ku shkruhet “Jo reformë klienteliste”. Kaq është dashur që të çohet më këmbë e gjithë salla. Organizatorët kanë vrapuar për të ndalur veprime të tjera të kësaj natyre. Një ditë më parë kreu i PD-së, Lulzim Basha bëri thirrje për përshkallëzim të protestës dhe përdorim të mjeteve të tjera, e me sa duket kjo gjë nuk ka rënë në vesh të shurdhët.