18
Mer, T
2793 New Articles

Kreu i FRPD, ka nje mesazh per Zv/ Kryeministren Mesi

POLITIKE
TIPOGRAFIA

Kreu i Forumit Rinor te Partise Demokratike ne Shkoder nepermjet nje statusi ne facebok, ka shigjetuar zv/Kryeministren Senida Mesi, se eshte rastesisht ne ate pozicion dhe se forca e saj poltiike ne Shkoder, nuk do te arrije te jete pjese e ketij qyteti ashtu sic ka nisur te trumbetohet :

Statusi i plote: 

 

 

Vetem kaq u desh, nje replike e shkurter ne perballjen e ofertave politike (POP), ku nje i ri e pyet kandidaten per deputete se sa eshte shuma e fondit te dhene nga qeveria ne ndertimin e stadiumit "Loro Boriçi".
Ne fakt nje pyetje e thjeshte, e cila e gjen te papergatitur Senin.
E pasuar edhe me nje replike te te riut i cili kembengul ne lidhje me shifren ekzakte dhe kjo behet e pafalshme per te.
Vetem kaq u desh dhe Arditi me familjen e tij vazhdojne te perndiqen.
Familja Çoba jeton ne nje nder zonat informale te qytetit te Shkodres ku me shume mundime dhe vite pune ne emigracion te kryefamiljarit, Luigjit, kane arritur te ndertojne nje shtepi.
Sot, pas nje kalvari nder zyrat e shtetit per tu pajisur me certifikaten e legalizimit eshte pikerisht vetem familja e tyre e cila privohet nga kjo certifikate ne te gjithe lagjen perkatese.
Pas interesimit ne zyrat e ALUIZNI-t, ne rruge informale lihet te kuptohet qe kesaj familje nuk do i jepet certifikata me "urdher nga lart".

Ti, fatmirja e nje sistemi te shtremberuar qe fatmiresisht shfrytezove te qenurit e renditur ne nje liste, ku pervecse sinkronizimit me nje "thas me lek" nuk ka qasje tjeter ne syte e qytetareve, nuk do e gezosh per shume gjate pushtetin e fituar.
Perbuzjen qe ty dhe forces tende politike i bejne shkodranet nuk do kesh mundesi ti kundervihesh me metodat e uleta qe gezon fale pushtetit te pamerituar.

P.S : Nuk meriton te quhet zonje nje grua e pushtetshme qe me veprimet e saj ja ben jeten me te pamundur nje zonje tjeter.
Ato meritojne thjeshte t'ju cungojme emrat ne perputhje me cungimin e endrrave qe ju bejne qytetareve.