19
D, N
3006 New Articles

TE TJERA

Grid List

Nga Ardi Hoti

Ushtaret nuk dezertuan ...! ?

Politika 27 vjecare na vrau atdhedashurine, ashtu sic dhe ne e vrame te ardhmen tone duke shitur 4 vite jete 50 euro, (voten). Pushtuesi na beri ta duam atdheun ndersa qeverite shqiptare na bene te urrejme vendin ku jetojme.Si ka mundesi ? Po, Po .. Sepse kur ishim te pushtuar populli e donte me te drejte vendin e tije e luftonte per pavarsi kunder cdo pushtuesi sepse besonte se ato shqiptare qe do e drejtonin vendin do benin gjithcka per mirqenien e popullit e jo per veten e tyre .Ne kete kontekst pushtuesi na beri te luftojme e ta duam vendin tone .Kaq shume i piu gjakun politika ketij populli nder vite te tera sa i vrau dhe atdhedashurine .

Kush i beri kaq atdhetar anglezet,gjermanet ,amerikanet etj , etj,.? I beri kujdesi maksimal qe qeverite treguan per popullin e tyre.Nuk futen kulturen e lekut , kriminelit dhe te paafteve qe mbajne flamuj partie. Niveli i tyre i jeteses e tregon kete se po te ishte ndryshe sic i kemi pare pare ne tv ato i fusin politikanet ne kosh ndersa ne kemi zgjedhur te fusim veten tone ne kosh. Per ironi gjithe po duan te ikim te pushtuesi i dikurshem madje e te behen nenshtetas .Po sikur te kerkoje sot Anglia, Gjermania apo SHBA te na ”pushtoje" , a ke njeri ne ne kete Shqiperi qe nuk nxjerr lulet ne vend te armeve? Vrasja qe politika e politikanet keto 27 vite i bene ketij populli te ngjason me ato vrasesit serial pa shpirt qe qellojne per pasion me gjakftohtesi duke e pare ne sy viktimen.

Atyre djemve qe "dezertuan" dhe gjithe shqiptarve i keni nje borxh te madh,ju politikan e ju hipokrite , i keni borxh gjene me te cmuar , PAMUNDESIN per te jetuar ne atdhe ,PAMUNDESIN qe djali apo vajza te preke cdo dite doren e nenes.........

Ja pse vetem 40% votojne dhe kush merr 21% drejton 79% te popullit ne kete vend.Demokraci ku drejtojne pakicat e grupe interresi .

Jo jo, ato nuk dezertuan por fituan betejen qe ne heshtje po e ben cdo njeri ne kete vend. Ja kjo eshte vrasja e vetevrasja kolektive e nje kombi .

Ishalla gjerat do te ndryshojne....

Nje nga drejtuesit me te larte te Partise Demokratike ne Shkoder, Sekretari i Pergjithshem Aleksander Marleci

Industria e kanabisit terapeutik po tërheq gjithmonë e më shumë vëmendjen e vendeve pranë Shqipërisë.

Bashkia Shkoder mengjesin e se shtunes ka publikuar ne faqen e saj zyrtare ne Facebook, listen e projekteve ne infrastrukture

Aktori i humorit Julian Deda, ju është përgjigjur hapur kritikave dhe akuzave në drejtim të tij/

Gazeta britanike ‘The Sun’ i ka kushtuar një artikull 4 komandove shqiptare që dezertuan pas një misioni ushtarak në Britaninë e Madhe.

Të premten, u njoftua për daljen jashtë vendit të ish-ministrit Saimir Tahiri. Për këtë, avokati i tij tha se nuk kishte dijeni. Por avokati shtoi se zoti Tahiri ishte një njeri i lirë dhe nuk kishte asnjë ndalim për të udhëtuar brenda dhe jashtë shtetit.

Denoncimi i anetarit te Partise Demokratike Gjovalin Veshtaj, ka sjelle edhe shkrirjen e te gjithe struktures se Zyres Arsimore ne Malesine e Madhe. 

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka bërë publik sot në një konferencë për shtyp rastin e një mësuesi i cili kishte aplikuar për punë në portalin “Mësues për Shqipërinë”.

Bosi i bosëve të mafies sicilian Cosa Nostra ndërroi jetë në orët e para të mëngjesit të sotëm por për politikën italiane me vdekjen e tij mafia nuk ka marrë fund.

Advertisement