20
H, N
3024 New Articles

IIlir Meta si Don Corleone (Fotolajm)

AKTUALITET
Typography

Në kulmin e tensioneve politike mes PS dhe LSI, kryetari i Kuvendit Ilir Meta del në një foto me macen në shtëpinë e tij. Duket se për këtë foto të shkrepur, Meta është frymëzuar nga filmi Godfather dhe më saktësisht nga aktori amerikan Marlon Brandon që luan rolin e Don Corleones.

Këto ditë kanë qënë të tensionuara për Metën teksa “humbi” një ministër për shkak se ishte kthyer në shqetësim për kryeministrin Edi Rama.

Por a është kjo foto një tjetër shenjë force e Metës ndaj Ramës, ku koalicioni është gati për tu ndarë? Apo u jep Ilir Meta një mesazh mbështetësve të tij se do e godasë Edi Ramën njësoj siç bëri Don Vito me rivalët e tij? Apo Meta kërkon të huazojë disa sjellje të kryemafiozëve italianë?

 

15403036_10207515309432973_1525850930_n