22
D, T
2803 New Articles

Dhunohen në Fushë-Arrëz kryetarja e LSI dhe e LRI-së së Pukës, dëshmia: Nga eksponentë të PS

AKTUALITET
TIPOGRAFIA

PUKE– Fushata elektorale për zgjedhjet e25 qershorit, duket se nuk po kalon plotësisht e qetë. Një rast dhune është regjistruar ditën e sotme në Fushë-Arrëz, ku kryetari i e LSI-në në Pukë, Saimira Laçi, dhe ajo e LRI, Romina Kuçi, janë dhunuar nga persona ende të paidentifikuar.

Sipas raportimeve, Laçi dhe Kuçi ishin duke udhëtuar me makinë në momentin kur u kanë dalë përpara disa persona.

Si pasojë e dhunës, kryetarja e LRI në Pukë ka pësuar lëndime, dhe është dërguar në spitalin e Fushë-Arrzit për të marrë trajtimin mjekësor.

Ende nuk dihen rrethanat sesi ka ndodhur ngjarja, por kryetari e LSI në Pukë, Sajmira Laçi, është shprehur se autorë të dhunës ndaj tyre janë eksponentë të rëndësishëm të PS.

Sakaq në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë dhe kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe kapjen e autorëve

 

(el.sp/BalkanWeb)