18
Sh, N
2975 New Articles

Qytetarët e Shkodrës ndihen të pasigurtë, do ikim "natën për hanë"

AKTUALITET
Typography

Te shtena me arme zjarri ne mesin e dites ne qender te qytetit te Shkodres. Mes shenjestres se atentatit plagosen dhe dy kalimtare teksa dhjetra te tjere kalojne minuta tmerri. Pas ngjarjeve te tilla te renda  ne pikepyetje vihet siguria publike dhe forca e uniformave blu para kriminalitetit.  Qytetaret e Shkodres ndajne mendime te ndryshme. Shume nga ato thone se ndihen te frikesuar dhe se jane gati te marrin valixhet per tu larguar nga ky vend.

 

Ka nga ato qytetare te cilet  vleresojne punen e policise dhe vecanerisht sa i takon arrestimit ne kohe rekord te autorit te ngjarjes

 

Shkodranet argumentojne se policia duhet te punoje me shume per parandalimin e ngjarjeve, vacanerisht kur kane informacion per konflikte te hapura ndersa bejne apel per dorezimin e  armeve dhe mos kryerjen e veprimeve te pamenduara qe dergojne ne krim.