19
D, N
3006 New Articles

Protesta/ "Larg duart nga bluzat e bardha"

AKTUALITET
Typography

Infermieret e Spitalit te Shkodres kane reagur pas dhunes se ushtruar ndaj nje infermiereje ne repartin e urgjences para dy diteve.

Permes nje deklarate per media Ata i bejne apel instatncave te nderhyjne dhe kerkohet qe prane urgjences te kete poste policie qe keto raste te dhunes per shkak te detyres te mos perseriten ne ambjentet e Spitalit Rajonal te Shkodres. Ky nuk ehste rasti i pare i dhunes ne spitalin rajonal te shkodres pasi vetem disa jave me pare nje mjek kirurg u godit per shkak te detyres. Teksa jane vete mjeket e infermieret te cilet kerkojne mbrojtje nga policia permes vendosjes se nje patrulle ne ambjentet e jashtme te spitalit rajonal .