20
H, N
3024 New Articles

Iu dogj banesa dhe vdiq familjari, apeli per ndihme ne familjen Hoxha

AKTUALITET
Typography

Secili prej neshi ka para syve pamjet e tmerrit , nga shkrumbimi I dy banesave te familjeve Hoxhaj ne Shkoder, ku nga flaket humbi jeten dhe nje I moshuar.

E megjithate pak kush e di sesi rrodhen ngjarjet per ato 4 familje te cilat humben gjithcka brenda pak minutash. Avokatja Edlira Bylo ka nderrmarre permes studios se saj ligjore nismen per te ndihmuar kete familje ne procedurat dhe bashkepunim me institucionet . Megjithe ndihmes prej 20 mije lekesh te vjetra per fryme, ato sot ndodhen ne veshtiresi te thella ekonomike dhe pamundesi per te rimekembur, gjithcka humben.

Ndaj ky eshte nje apel I hapur per te gjithe ato sipermarres, biznesmen, apo dhe qytetare te kontribojne me aq sa kane mundesi per keto kater familje shkodrane. Me 10 mars te ketij viti 4 familje mbeten ne qiell te hapur, pasi zjarri shkrumboi banesen e tyre ndersa pati dhe nje viktime. Pas jehones se momentit , dhe revoltes qytetare ne rrjetet sociale , gjithcka u harrua duke u lene kjo familje ne mjerim dhe indiferentizem.

LLOGARIA:412540864CLIDCLALLTD

NR KONTAKTI FAMILJA HOXHA: 0692517485