19
D, N
3006 New Articles

“Merru me bosat e drogës moj mizerje”, qytetarët shpërthejnë kundër Ramës

AKTUALITET
Typography

Qytetarë të indinjuar kanë shpërthyer në komente kundër vendimit të jkryeministrit Rama për të forcuar masat ndëshkimore për debitorët e ujit të pijshëm.

Rama ka deklaruar dje se për debitorët do të merren masa të rënda, ndërsa ka shtuar se tashmë qytetarët duhet të kërkojnë leje edhe për shfrytëszimin e ujërave nëntokësore, siç është hapja e puseve në rastet e mungesës së ujit nga shërbimi ujësjellës.

Qytetarët janë ankuar për këtë shërbim duke thënë se e blejnë ujin e pijshëm, se uji që shkon në shtëpitë e tyre nuk është i pijshëm, se tashmë vetëm ajri u ka mbetur pa taksuar e madje se Rama do të përfundojë vetë në burg.

 komente

Komentuesi 1: Merru me bosat e droges moj mizere njiherë. Pasi ti plotësosh kushtet minimale popullit atëherë kthehu tek reforma e ujit. Të shkretët ne me ty veq. Sa të mallkum paskena qënë.

Komentuesi 2: Sa per energjin duet te vien ne pranga ajduterit si sali brrisha dhe ilir meta se leket perfunduan ne xhepat e ajduterve krye ministeri te zbatoj vetinkun dhe jo tembroj ajdutet. saper uin duet paguar

Komentuesi 3: Uji nuk eshte i pijshem te gjithe e blejme beje te behet i pijshem eshte detyra jote pastaj kerko te paguhet

Komentuesi 4: Shume bukur a do kete shkurtime afati ne zbatimin e lidhjes se kontratave dhe reduktim te burokracive?

Komentuesi 5: Kalo naj dite nga Paskuqani, se punonjesit e ujesjellesit mbledhin 10 mij leksha per ti fut ne xhep dhe hallku vadisin e kenaqen, shkon uji lume

Komentuesi  6: Po pse ne kryeqytet blihet uj me bidona esht jasht standarti ketu me kthe përgjigje

Komentuesi  7: Mos shiko dhe vetem ujin shiko politikanet qe jane alabaker dhe te piste te pastrohet llumi po bere kete bravo ndryshe je i deshtuar si politikan

Komentuesi 8: O gjenerali I ushtrise se vdekur po kur ta ndalosh noj dit edhe ajrin.

Komentuesi  9: Nuk ke moral ti te flasesh per ligj dhe per penalizim..po ske faj Populli te shikon i tmerruar cfare po ben po ska fuqi…

Komentuesi  10: Uji seshte i pijshem ! ! Cfar reforme do beni ? Do jete uji i pijshem pas kesaj reforme apo prane do blejm uje per te pir ! Po e paguajm ujin shuk her vetem se eshte i ndotur

Komentuesi 11: Po ne qe nuk na keni sjell akoma ujin dhe cdo behar germojm duke thelluar puset per nje pik uji cfar do na besh zoti kryeminister ? Dhe flas per fshat me 1700 banor qe ndodhet vetem 2 kilometra na qyteti