24
H, P
2107 New Articles

TE TJERA

Shoqerohet ne polici Lush Ndoci, bllokoi rrugen me tufen e dhive.

Ndonëse ai zgjodhi një mënyrë tejet të vecantë për tju bashkuar protestës së opozitës, fermeri Lush Ndoci nga Trushi është shoqëruar në polici.

Efektivët e policisë kanë shoqëruar fermerin në postën policore të Barbullushit ndërsa është marrë në pyetje për shkakun e bllokimit të aksit nacional Shkoder- Lezhë.

Fillimisht Ndoci është pyetur pranë fshatit Ashtë dhe më pas është dërguar në posten policore. Lush Ndoci bllokoi me bagëtitë e tij rrugën, në shenjë solidarizimi me protestuesit e tjerë në mbarë vendin.

Nje aksident automobilistik eshte regjistruar paraditen e kesaj te hene ne aksin Shkoder –Tirane, ne afersi te fshatit Beltoje.Ka qene ora rreth 11.15 minuta kur eshte raportuar se nje aksident ka ndodhur ne rrugen Shkoder-Tirane.

Sapo policia mberriti ne vendin e ngjarjes konstatoi se dy automjete ishin perplasur me njera tjetren.Nje automjet tip benz I cili po vinte ne drejtim te shkodres eshte perplasur me nje tjeter automjet tip fiat. Mjeti tip benz si shkak i perplasjes ka perfunduar ne kanal.

Burime prane spitalit te Shkodres bejne me dije se te te lenduar kane mbetur 4 persona te cilet jane jashte rrezikut per jeten.

 

Ne vendin e ngjarjes kane mberritur brenda pak minutash edhe sherbimet policore te cilet nisen hetimet per zbardhjen e plote te rrethanave.Sipas informacioneve paraprake nga vendi I ngjarjes mesohet se shkak eshte bere shpejtesia tej normave te lejuara te dy automjeteve ku njera prej tyre per fat te keq humbi kontrollin.Aksi shkoder –Tirane eshte nje prej akseve me te rrezikshme kryesisht gjate nates dhe sidomos ne stinen e veres kur fluksi eshte edhe me I larte.

 

 

 

Policia Kufitare godet një tjetër tentativë për trafik të lëndëve narkotike. 

Advertisement