20
H, N
3024 New Articles

Shkoder/ Shkrumbohet banesa, familja ne qiell te hapur

KRONIKE
Typography

E diela nuk ka qene e mbare per familjen Voci ne Shkoder.  Banesa e tyre ne lagjen periferike te Livadeve eshte perfshire nga flaket e zjarrit. Ne banese ndodheshin kater antaret e familjes se Kin Vocit teksa zjarri eshte perhapur me shpejtesi duke shkrumbuar totalisht banesen nje kateshe. Zjarrefiksja ka mberritur ne vendngjarje por nuk ka mundur te beje me shume sesa te neutralizojedhe izoloje flaket ne menyre qe te mos perhapeshin me tej. 

 

Fatmiresisht nuk ka patur te lenduar por baneses i kane mbetur vetem muret pasi te gjitha objektet dhe orendite  ne brendesi te saj jane perpire nga zjarri. Nuk dihen akoma shkaqet e renies se flakeve , cka nuk eshte sqaruar as nga familjaret te cilet ndodheshin nen shok. ajo cka ehste e sigurte eshte se qe nga e diela kjo familje eshte ne qiell te hapur dhe apeli per ndihme eshte i natyrshem.

/antena tv