18
Sh, N
2975 New Articles

Minuta tmerri ne qender te Shkodres, ja kush jane te plagosurit

KRONIKE
Typography

Tre persona mbetën të plagosur nga të shtënat me armë të regjistruar rreth ores 13:00 në qendër të qytetit të Shkodrës. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se në sheshin “Demokracia” ka pasur shkëmbim zjarri .

3 persona jane plagosur si rezultat i te shtenave me arme zjarri. Policia ka gjetur ne vendin e ngjarjes 8 gezhoja pistolete. Nuk dihet ende objektivi i kesaj ngjarje te rende qe trondit shkodren.

Të plagosurit janë transportuar me urgjencë drejt spitalit të Shkodrës. Policia ka sekuestruar kamerat e sigurise per identifikimin e autoreve te kesaj ngjarje te cilet dyshohet se jane larguar me nje automjet tip golf ngjyre jeshile. Burimet paraprake prane spitalit rajonal te Shkodres, bejne me dije se te plagosur jane shtetasit, Enrik Prenushi, Elona Çurku, dhe Doni Lisi te cilet ndodhen jashte rrezikut per jeten