18
Mer, T
2793 New Articles

Tërmet në Milot në mesnatë Nuk ka të lënduar dhe dëme

KRONIKE
TIPOGRAFIA

Një tërmet me magnitudë 2.8 ballë i shkallës Rihter ka lëkundur Milotin në mesnatë.

Sipas Institutit të Gjeo-Shkencave epiqendra ka qenë në fshatin Rrilë, 9 km thellësi, 7 km larg nga Miloti, 45 km nga Tirana. Magnituda ka qenë e vogël duke mos shkaktuar dëme materiale.