20
H, N
3024 New Articles

Pastrohen varrezat myslimane te Komanes, zbulohen granata te 97-es

KRONIKE
Typography

Disa municione të llojit granatë janë gjetur në varrezat muslimane të Komanes në Shkodër.Dyshohet se municione të tilla gjendeshin të fshehura që prej vitit 1997.

Kanë qënë punonjësit e ujesjellesit dhe perfaqesues te Myftinise se Shkodres ato të cilët teksa ishin duke pastruar varrezat kanë konstatuar granatat dhe më pas kanë lajmëruar policinë e cila ka shkuar në vendngjarje. 

Blutë kane vijuar kerkimet nese ne zone ka pasur edhe te tjera municione, por pas kontrollit, punonjesit e ujesjellesit kane vijuar punen per pastrimin e territorit