19
D, N
3006 New Articles

Droga në Velipojë, shfaqet i penduari i drejtësisë

KRONIKE
Typography

Prokuroria e Krimeve të Rënda dërgon në gjykatë kërkesën për masën e sigurisë për të arrestuarit të operacionit në Velipojë dhe kërkon arrest me burg.

Masa pritet të jepet nesër në gjykatën e krimeve të Rënda. Mes të arrestuarve dhe një efektiv policie Eneriko Zyle. Mësohet se njëri prej të arrestuarve ka pranuar përfshirjen e tij në trafik dhe ka shpjeguar se i gjithë hoteli ishte pronotuar nga efektivi Eneriko Zyle kundrejt vlerës 500 euro nata.

Burime nga policia thonë për ‘’Fax News” se në momentin që efektivi Eneriko Zyle është pikasur nga policia. Ai ka tentuar fillimisht ti korruptojë ata dhe më pas është larguar ku dhe u arrestua.

(E.K/FAXWEB)