19
D, N
3006 New Articles

‘Ikona e bukurisë’ nuk njeh moshë, feston sot 50-vjetorin

KULTURE
Typography

Ndonëse vitet ikin Julia Roberts mbetet një ikonë e bukurisë.

Sot aktorja me famë botërore mbush plot 50-vjeç por koha pothuajse ka ndalur për të. Julia ruan akoma bukurinë dhe freskinë e rinisë së saj. 

50-vjeçarja ka fituar këtë vit titullin ‘Femra më e bukur në botë’ dhe e ka marrë 5 herë këtë titull.

Ylli i Hollywood ka bërë daljen e saj të parë në ekranin e madh  në vitin 1988.  Roli më i rëndësishëm që formoi dhe dërgoi përpara karrierën e saj ishte  në filmin Pretty Woman të Garry Marshall (1990).