18
Sh, N
2975 New Articles

“Vllaznia kerkon ndihme !”- letra e nje tifozi që “rënkon”

SPORT
Typography

Klubi me i vjeter shqiptar po behet viktime e bashkis(partis) , servileve dhe militanteve .
Ka ardhe koha qe shteti dhe drejtesia ta shpetojne.
Me bashkin tashme jena mesu , si cdo vit e njejta situate , me ndryshimin e vetem se gjendja ne klub sa vjen e perkeqesohet . Borxhet shtohen , te cilat kapin shifrat e milionave euro . 
Por prap per servilet , bashkia ska faj , eshte e pafajshme , eshte korrekte...
Aq jane mundesit do thoshin militantet , madje ti thojme falemniderit ... Sepse kto IDJOTE nuk e kane kuptu hala se leket e tyne po shkojne per hajnat dhe te pa aftet , te cilet pervec shperdorimit te parave po rrendojne nje klub legjende. 
Por sic dihet , per ti mbush mendjen nje idjoti eshte e pamundur . Dhe une tashme mesazhin nuk e kam per ti binde mendjen idjoteve, servileve dhe militanteve , as nuk i drejtohem bashkis per te hek dore , sepse eshte e kote te merresh me nje grup hajnash , mashtrusish dhe fodullash .
Mesazhi shkon per shtetin , drejtesin Shqiptare e cila duhet te tregoj forcen e ligjit per te vene para drejtesis te gjithe personat pergjegjes. 
Vllaznia eshte pasuri jo vetem e Shkodres , por pasuri kombtare , e cila duhet shpetuar nga nje grup hajdutesh partiake qe nuk e shohin me shume se nje plaçke tyren.